Skip to content

Možnosti financovania

Často sa na nás obraciate s dopytmi na dovoz strojov, technológií a investičných celkov z Číny a Ázie. Keďže ide o finančne náročné dovozy, radi vám pomôžeme zabezpečiť financovanie. Najčastejšou formou financovania, s ktorou klientom pomáhame je lízing. Okrem lízingového financovania vášho nákupu technológií, strojov či iných tovarov dlhodobej spotreby, vám vieme asistovať aj pri získaní eurofondov alebo ďalších dotácií.

Naša ponuka finančných služieb v oblasti financovania dovozu z Ázie:

lizing dovoz z ciny

Lízing

eurofondy dovoz ciny

Verejné obstarávania

ine financovenie cina

Iné

lizing dovoz z ciny

1. Lízing

Na základe našich dlhoročných skúseností s dovozom technológií a strojov z Ázie sa nám podarilo vybudovať si korektné vzťahy s leasingovými spoločnosťami. V závislosti od dopytovanej technológie alebo strojov z Ázie a bonity, ktorú vám pridelí financujúca lízingová spoločnosť, vám vieme dohodnúť pre váš dovoz najvýhodnejšie podmienky. V niektorých prípadoch môžete technológie a stroje z Číny a Ázie nakúpiť aj s nulovou akontáciou. Lízingové podmienky vám dohodneme priamo s lízingovou spoločnosťou a dokumentáciu k dovozu pripravíme presne podľa požiadaviek financujúcej spoločnosti.

Lízingové financovanie však nie je možné zabezpečiť pre všetky dovozy z Číny a Ázie. Pre lízingovú spoločnosť je kľúčová nielen bonita klienta ale aj možnosť predaja tovaru, v prípade neplnenia lízingovej zmluvy. Preto všeobecne platí, že tovary podliehajúce skaze alebo rýchlemu opotrebeniu nie sú financovateľné lízingovými spoločnosťami. Zafinancujú vám napríklad výrobnú linku, určite ale nie elektrické kolobežky z Číny. Ak si nie ste istý, či je tovar, ktorý plánujete dovážať z Ázie financovateľný cez lízing, kľudne nám napíšte a my to zistíme. 

eurofondy dovoz ciny

2. Verejné obstarávania a Eurofondy

Ak máte vyhliadnutú technológiu alebo stroj z Ázie a chceli by ste ho prefinancovať cez verejné obstarávanie alebo eurofondy, tiež pre vás máme pomocnú ruku. Ak ešte nemáte vybraného ázijského dodávateľa, radi vám ho nájdeme podľa vašej technickej špecifikácie strojov či iných zariadení. Zabezpečíme, aby mal dodávateľ technológiu a stroje certifikovanú podľa európskych noriem. Pre vaše stroje a technológie vám pripravíme kompletnú cenovú ponuku už vrátane cla, prepravy a iných dovozných poplatkov.

Po dohodnutí technických špecifikácií zariadení z Číny a Ázie, sa prihlásime do výberového konania v rámci verejného obstarávania ako dodávateľ technológie alebo stroja, takže budeme vo výberovom konaní zastupovať čínskeho dodávateľa, v súčinnosti s ktorým zabezpečíme plynulý priebeh výroby a dodanie objednanej technológie alebo strojov z Číny a Ázie až k vám na dohodnutú adresu. Zabezpečenie toho, aby mali dovážané stroje a technológie technické parametre spĺňajúce požiadavky Európskej únie je pre nás samozrejmosťou. Samozrejmosťou je aj dodanie strojov a zariadení z Číny a Ázie z technickou dokumentáciou v slovenskom jazyku a zabezpečenie kontroly strojov a zariadení z Číny a Ázie ešte pred exportom z Číny. 

Aká je výhoda otvorenosti čínskym (ázijským) dodávateľom pri verejných obstarávaniach? Ide predovšetkým o cenu a flexibilitu. Ešte stále sa na Slovensku a v Česku stretávame s názorom, že firmy chcú nemecké alebo talianske technológie a vyhýbajú sa strojom z Číny. V mnohých prípadoch sú ale stroje z Číny už v súčasnosti technologicky pokročilé a kvalitatívne zodpovedajúce strojom zo západnej Európy alebo USA. Viac krát sme sa v praxi stretli s tým, že sme mali pre klienta ponuku technológie napríklad za 100 tisíc eur a on dostal konkurenčnú ponuku z Nemecka za 350 tisíc eur s tým, že išlo o ponuku toho istého čínskeho dodávateľa! 

Naša firma má záujem dovážať a dováža iba kvalitné stroje a technológie z Číny a Ázie. Cenovú ponuku vám pošleme iba ak stroje splnia požadované parametre. Následne je na vás ako klientovi rozhodnúť sa, či máte záujem ušetriť desiatky až státisíce eur dovozom strojov z Číny a Ázie alebo budete preferovať drahšie lokálne riešenia. 

Bezplatnú ponuku na dovoz technológií a strojov z Ázie vám zabezpečíme aj v prípade, ak ste ešte iba v úvodnej fáze riešenia projektu a zisťujete náklady. 

ine financovenie cina

3. Iné možnosti financovania dovozu z Ázie

 ak máte záujem o využitie inej formy financovania, napríklad uchádzať sa rôzne dotácie, napíšte nám viac o vašich požiadavkách a potrebách. Budeme sa snažiť nájsť riešenie.

MICHAELA@INFINITYSTANDARD.SK

KRISTINA@INFINITYSTANDARD.SK